Dior Homme İntense EDP

Dior Homme İntense EDP parfümü ilk olarak 2011 yılında üretilmiştir. Bu parfümde lavanta, amber, iris, armut, ebegümeci, vanilya, misk, vetiver ve virginia sediri kokuları etkin olarak bulunmaktadır.

Parfümümüz odunsu çiçekli misk olarak guruplandırılan Christian dior erkek parfümlerinin arasında Fahrenheit’dan sonraki en popüler, en çok kullanılanı ve beğeneni oldukça fazla olan bir parfümdür. Bu parfümün ilk versiyonu 2007 yıllarında üretilen ve sonrasında ana tema ve karakteri aynı kalmak koşuluyla ufak nota farklılıkları yapılarak 2011 yılında çıkartılan parfümümüz hakkında bilgi vermeyeye başlayalım.

İlk sıktığımızda koyu, yoğun, keskin ve alkollü lavanta ve amber karışımı algılanıyor çoğu kokuda genelde standartlayıcı olarak alt notalarda kullanılan vanilyamsı amber bu parfümde başlangıçta kullanılmış, bu kullanım oldukçada iyi olmuş. Bu açılışa kokunun ana karakteri olan tatlı vanilya ve iris destek veriyor.

Parfümün başlangıcında algılanan notalar üstte yazdığım gibi uzunca bir süre, parfüm fazla değişime uğramadan bu şekilde ilerliyor orta notalarda açılışta hissedilen lavanta biraz geri çekilirken tatlı çikolatamsı his oluşturan amber, vanilya, iris ihtimalleri yoğun şekilde devam ediyor.

Koku kurudukça diplere doğru yoğun tatlı notaların arasında zayıf algılanan ahşap tonları  hissediliyor,  içeriğinde belirtilen vetiver notası ise neredeyse yok gibi bu aşamada da algılanan yoğun kıvamlı, kokuya baştan sona hakim olan tatlı vanilya, iris, amber çok az ahşap ve koku tenden uçmaya yakında hafif misk notaları ve bu şekilde koku sonlanıyor. Detaylı incelenmediğinde baştan sona fazla değişim göstermeyen tarz kokulardan sayılabilir ayrıca fazla yapaylık algılanmayan, modern tatlı bileğinize sıktığınızda kokladıkça koklayasınız geliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.